Açılışa özel kampanyalı büyü dolandırıcılığı

Kütahya’da büyü bozma dolandırıcılarına operasyon yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, 4 kişinin evlerinde büyü bozup, muska hazırladığını ve karşılığında para aldığı bilgisi sonrası harekete geçti.

Şüpheliler E.G. (25), N.K. (47), D.B. (60) ve C.Ö’nün (66) evleri, teknik ve fiziki takibe alındı.

POLİS BASKINI

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyon için düğmeye basan polis, 5 adrese baskın yapıp, 4 şüpheliyi nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına aldı.

Evlerde yapılan aramalarda; 200 muska, çeşitli sembollerin bulunduğu çerçeveli resimler, Arapça yazılı ve çeşitli sembollerin bulunduğu bez parçaları, alacak-verecek miktarlarının yazılı olduğu çeşitli ajandalar ile büyü ve muska yapımında kullanılan materyaller ele geçirildi.

AÇILIŞA ÖZEL FİYATLAR

İncelemede ayrıca şüphelilerden E.G’nin, iş yeri olarak kullandığı dairenin girişine “Metafizik büyü uzmanı” yazılı tabela astığı, “Açılışa özel şok fiyatlar” başlığı adıyla da el broşürü bastırdığı belirlendi.

Broşürde; büyü musallat bakımı 300 lira, büyü bozma 4 bin lira, fal bakımı 300 lira, yıldızname 3 bin lira, ayırma-bağlama büyü çeşitleri 7 bin 500 lira, muska vb. işlemler 4 bin 500, rahmani işlemler 10 bin lira, biyoenerji ve şifa seansları için de 500 lira fiyat belirlediği görüldü.

Sağlık kontrolünden geçirilen 4 şüpheli, işlemleri için emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir